Wykończenie mieszkania można porównać do umieszczenia wisienki na szczycie tortu. To najbardziej lubiany przez niektóre osoby proces, podczas którego możemy wykazać się kreatywnością i zmysłem planisty, a wszystko po to, aby móc potem przez długi czas cieszyć się przytulnym, jedynym w swoim rodzaju mieszkaniem. Proces ten przysparza jednak mnóstwa problemów osobom, które jeszcze nie do końca wiedzą, co by tak naprawdę chciały. Oto kilka najpopularniejszych stylów mieszkań, które zainspirują niejedną osobę.

Styl skandynawski

Jest ostatnimi czasy bardzo popularny w Polsce, jak i za granicą. Kojarzony jest głównie z jasnymi kolorami oraz prostymi, wygodnymi, funkcjonalnymi meblami. Bardzo charakterystyczne są dla niego miejscowe, wyraziste wzory, na przykład płytek, czy też akcentów naściennych, które sprawiają, że na pierwszy rzut oka minimalistyczne mieszkanie nabiera charakteru. Meble w takim stylu wykonane są najczęściej z tkanin oraz drewna, które jest bardzo eksponowane. Wykończenie wnętrza w stylu skandynawskim wiąże się również z wieloma dodatkami, które podkreślają indywidualność każdego pomieszczenia.

Styl kolonialny

To bardzo ciekawa propozycja dla osób, które wykańczając wnętrze, chcą zdecydować się na mocne i ciekawe akcenty. Ze stylem kolonialnym powinniśmy utożsamiać głównie masywne meble. Wnętrza w takim stylu kolorystycznie nawiązują do barw czerpanych z natury, a więc przeważać będzie to beż, brąz, pomarańcz, żółć, czy też czerwień. Jednym z dodatków, które podkreślają charakter wnętrza, są tkaniny, na których często można odnaleźć motywy inspirowane umaszczeniem zwierząt, będą to zatem wszelki pasy, cętki i różnorodne plamy. Wykończenia wnętrz takich mieszkań zawsze zwieńczą na przykład figurki, maski, pamiątki z odległych krajów.

Styl nowoczesny

Jest to bardzo charakterystyczny styl, który odznacza się minimalizmem oraz dbałością o zachowanie poczucia dużej przestrzeni. Meble, występujące w pomieszczeniu o takim charakterze, są głównie proste i zachowują geometryczne kształty. Na pułkach w stylu nowoczesnym barak jakichkolwiek bibelotów. Rezygnuje się również z mocnych i kolorowych barw, na rzecz bieli oraz szarości. Bardzo ważną rolę odgrywają gładkie powierzchnie oraz oświetlenie, pełniące funkcję dekoracyjną.

Oczywiście można wyróżnić znacznie więcej stylów, między innymi: styl art deco, styl romantyczny, styl prowansalski, czy też styl loftowy. To tylko od nas i naszych preferencji zależy, na co się zdecydujemy. Ostatnie wykończenia wnętrz to szlif, który jest niezbędny, aby móc rozgościć się już na dobre w swoim nowym, przytulnym mieszkaniu.

Kategorie: Dom i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *