Dla nikogo nie jest tajemnicą, że seriale coraz bardziej zyskują na popularności. Dzięki ich różnorodnej tematyce każda z osób, nawet o bardzo specyficznym guście, z pewnością znajdzie coś dla siebie. W tym artykule skupimy się na serialach, w których widz może obserwować jak pracują w kancelariach prawnicy oraz prokuratorzy. Jest to ostatnimi czasy bardzo popularna tematyka, o czym chociażby świadczy ilość produkcji, których wątki skupiają się na tych zagadnieniach. W poniższym zestawieniu nie skupimy się jednak tylko i wyłącznie na najnowszych serialach.

„W garniturach”

Jest to kultowy serial amerykański, który został wyemitowany w Polsce w 2012 roku. Jego akcja rozgrywa się w biurze adwokackim. Widz nie tylko obserwuje jak zmieniają się relacje między pracownikami, ale i jest świadkiem niekonwencjonalnych metod postępowania prawników, którzy zrobią wszystko, aby tylko wygrać jakąś sprawę. „W garniturach” prym wiodą również misternie tkane intrygi, które sprawiają, że serial wciąga widza z każdym kolejnym odcinkiem. Jest to ten typ produkcji, gdzie wielu bohaterów mogłoby odgrywać główną rolę. Postacie, na których jednak widz skupia szczególną uwagę, to Mike Ross – inteligenty, nie zawsze wiedzący czego chce młody mężczyzna z darem szybkiego zapamiętywania dużych ilości danych oraz Harvey Specter – jeden z najbardziej skutecznych prawników, którego sława prześciga jego samego. Obydwoje stanowią duet nie do pokonania.

„Magda M.”

Polski serial telewizyjny. Został wyemitowany w 2005 roku i już po pierwszych odcinkach został pokochany przez widzów, którzy z zapartym tchem regularnie śledzili losy prawniczki Magdaleny Miłowicz oraz jej przyjaciół. Akcja serialu dzieje się głównie w dwóch kancelariach prawniczych. Widz, oprócz przewijających się przez serial spraw sądowych, śledzi jak rozwija się relacja między tytułową bohaterką a Piotrem Korzeckim, przystojnym prawnikiem. Aby osiągnąć szczęście ta dwójka bohaterów musi przejść krętą i nieraz zaskakującą drogę. Jak prawnicy radzą sobie na pogodzenie pracy z życiem prywatnym? Odpowiedź można znaleźć w serialu.

„Gliniarz i prokurator”

Mało kto pamięta ten popularny serial, który był emitowany w Polsce na przełomie lat 80 i 90. Mimo tak długiego czasu, jaki minął od jego pierwszej emisji, ciągle można się na niego natknąć na niektórych kanałach telewizyjnych. Opowiada on o losach tytułowego policjanta Jaka oraz zapamiętanego przez wszystkich prokuratora McCabe’a, któremu zawsze towarzyszy uwielbiany przez widzów buldog. Rozwiązywane przez ten charyzmatyczny duet sprawy dotyczą często morderstw, porwań oraz intryg. Można odnieść wrażenie, że niejednokrotnie zwykła kancelaria rozwodowa byłaby idealnym rozwiązaniem dla niektórych bohaterów, występujących w odcinkach. Co jednak napędziłoby tak bardzo serial, jak nie atrakcyjniejsza zbrodnia?

„Making a murder”

Jest to jedna z najnowszych produkcji Netflixa, która wyemitowana została w 2015 roku. Przedstawiona w niej historia opowiada o losach Stevena Avery’ego, mężczyzny, który został wtrącony do więzienia za czyny, do których popełnienia się nie przyznaje. Zaprezentowany widzom serial jest dokumentem. Materiały do niego zbierano na przestrzeni wielu lat. Przedstawiono je w serialu w sposób chronologiczny, dzięki czemu odbiorca, podczas oglądania tej produkcji, może poznać ze szczegółami proces postępowania w sprawie skazańca. Widz od podszewki widzi, jak nad sprawą pracują wysokiej klasy prawnicy, specjaliści oraz prokuratura. Jeżeli ktoś myślał, że to kancelaria rozwodowa dostarcza tylu emocji, to powinien zapoznać się z tą produkcją.

Z każdym kolejnym rokiem na naszych odbiornikach pojawiają się seriale, które skupiają się na pracy prawników, prokuratorów, sędziów itd. Widzów bardzo interesują zagadki kryminalne, intrygi mrożące krew w żyłach, czy też sama forma obranego postępowania w konkretnych sprawach. Nic więc dziwnego, że ta tematyka cieszy się tak dużą popularnością. Mimo jednak natłoku nowych produkcji, które poruszają te tematy, nie powinniśmy zapominać również i o tych starszych, równie atrakcyjnych.

Kategorie: Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *